Sbor Ignis

Smíšený pěvecký sbor Ignis založil sbormistr Tomáš Pindór v říjnu 2009. Sbor původně tvořený 12 zakládajícími členy, farníky kostela sv. Ignáce, se postupně rozrostl; v roce 2010 se sloučil s chrámovým pěveckým sborem z kostela sv. Václava na Praze 5. V současnosti má sbor asi třicet členů, jak studentů, tak i pracujících z Prahy a okolí. Repertoár sboru Ignis tvoří skladby z období renesance až po současnou tvorbu.

Sbor Ignis pravidelně účinkuje na bohoslužbách v kostele sv. Ignáce na Praze 2 a sv. Václava na Smíchově, případně i v dalších kostelech v okolí Prahy. Sbor se také účastní Noci kostelů.

Pravidelné pondělní zkoušky sboru jsou doplněny také občasným celodenním nebo víkendovým soustředěním. Členové sboru organizují také různé kulturní a sportovní akce, jako např. již tradiční „fašiangové“ (nebo „masopustní“) a vánoční posezení, různé oslavy, výlety do přírody apod.  Rádi uvítáme nové členy do všech hlasů.