Jdeme do voleb

28.8.2014 - 17.10.2014

V posledním předprázdninovém Zpravodaji jsem vyzýval farníky k účasti na kandidátce KDU a nezávislých pro komunální volby, které se budou konat 10. a 11.října letošního roku. S jakým ohlasem se výzva nakonec setkala? Posuďte sami. Z farnosti sv. Václava na Smíchově kandiduje 17 osob. Farníci od sv.Filipa a Jakuba na Zlíchově, kteří reprezentují také sídliště Barrandov, jsou zastoupeni v počtu 6.

A 3 kandidáty máme také mezi  farníky z kostela sv. Jana Nepomuckého v Košířích.  Uvedená čísla jsou přibližná, nezkoumal  jsem přesně, kdo do jakého kostela chodí  a ti, kteří  kostely střídají, nebo jezdí  do  kostelů v jiných  pražských čtvrtích,  nejsou v tomto přehledu zaznamenáni.   Není to nakonec věc  tolik podstatná.   Důležité je, že  lidé z farnosti reagovali a na vyzvání   nabídli spolupráci. 

Vědomí odpovědnosti  za věci  celé obci společné,  vyjádřené poměrem mezi  počtem kandidátů a  početností skupiny,  v tomto případě  farnosti, je  zřetelně  mnohem silnější, než  u společnosti jako celku.      

Zajímavou skupinu  na kandidátce tvoří skauti. Aktivních skautských vedoucích  je  mezi kandidáty 5.  Těch, kteří skautem  prošli a nyní jako  rodiče, prarodiče  a podporovatelé  všeobecně za oddíly stojí,  je pochopitelně ještě   mnohem  více.

Kandidátka KDU a nezávislých  tedy není  v převážné míře slepencem  lidí, kteří se vzájemně neznají a tvoří křoví čelním kandidátům, ale  z valné části jde o skupinu  občanů  s podobnými  životními cíli a blízkými názory.  Jak volby opadnou,  nevíme.  Pokud KDU a nezávislí přeci jenom po letech uspějí,   je zde pro budoucí zastupitele    široké  zázemí   tvořené  rozumnými lidmi, kteří mohou pracovat v odborných komisích.  Možnost  spolupráce  na  správě obce může být tedy značně širší, než  by se mohlo zdát z  pravděpodobného  počtu mandátů, které  může  asi  volební strana získat.  

Ať tedy  volby dopadnou jakkoli,  děkuji již nyní  všem,  kteří   vstoupili na naši kandidátku a  doufám , že  budeme  dobře spolupracovat před volbami i po nich.


Vzhůru srdce
Josef Cuhra


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

 

ts