Výzva biskupů k volbám do

1.6.2024

Evropského parlamentu

 Výzva biskupů k volbám do Evropského parlamentu (Prosíme, přečtěte na závěr bohoslužby v neděli 2. června 2024)

 

Milé sestry a milí bratři, blíží se volby do Evropského parlamentu. Chceme vás povzbudit k účasti. K Božímu království, které máme utvářet svým životem už zde na zemi, nás nepřivede pasivita a tím méně lhostejnost. Náš kontinent prochází těžkými zkouškami. Jde nejen o naši ekonomickou prosperitu, bezpečí, ale také o svobodu a budoucnost příštích generací. Pán Ježíš o svých následovnících říká, že jsou „solí země“ (Mt 5,13). Vyberme tedy pozorně ty, kteří chtějí být touto solí i v širším společenství národů a států, jehož jsme už dvacet let součástí. Zvolme si zástupce, kteří jsou připraveni nás reprezentovat a hájit přitom principy, které chceme do tohoto světa vnášet i v prostoru Evropské unie. Postarejme se svou účastí ve volbách do Evropského parlamentu, aby i tam nadále hlas křesťanů zazníval. Zvolené poslance pak doprovázejme svými modlitbami.

 

K dobré volbě vám žehnají Biskupové české a moravské církevní provincie


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

 

ts