V čase morů a jiných nakažlivých nemocí je třeba

15.4.2020

především sloužit mše svaté, modlit se, konat pokání a postit se

Každý věřící by měl v této těžké době konat pokání, držet půst a modlit se. V naší farnosti je k individuální modlitbě otevřena předsíň baziliky svatého Václava, každý den od 8:15 do 17:30, v neděli od 10:30 do 18:00.

Věřící, kteří budou přicházet v rámci individuální duchovní péče, mohou vstupovat do kostela pouze tehdy, pokud budou mít ústa a nos zakrytá rouškou (ústenkou), šálou či šátkemV kostele musí dodržovat mezi sebou odstup 2 metry.

V obvyklých časech bohoslužeb kněží slouží na dané úmysly mše sv. soukromě, tzn. v povoleném počtu přítomných a v zavřeném kostele.

Vyzýváme zvláště ke společné modlitbě svatého růžence. Celý velikonoční oktáv se modlíme růženec slavný. Poté se modlíme takto:

Pondělí – radostný

Úterý – bolestný