Ohlášky na neděli 8. prosince

7.12.2019

2. neděle adventní

Svátky v týdnu:

v pondělí slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu – doporučený svátek;

v pátek památka sv. Lucie, panny a mučednice;

v sobotu památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve;

Dnešní sbírka je určena pro naše bohoslovce.

Staročeské roráty u oltáře Panny Marie se v kostele sv. Václava konají ve všední dny a o sobotách, v 7:30.

Od 1. do 9. 12. probíhá v naší bazilice při večerní mši sv. novéna k Panně Marii, počaté bez poskvrny dědičného hříchu. Novénu vedou kněží z Opus Dei.

Ve čtvrtek 12. 12. zveme od 19:45 do farního sálu na poslech adventní promluvy P. Vojtěcha Kodeta.

Příští sobotu 14. 12. budeme uklízet kostel, pokud můžete, přijďte pomoct! Začínáme po ranní mši svaté.

S předstihem připomínáme, že v pondělí 16. 12. se bude v kostele sv. Václava konat kající pobožnost, během které lze přijmout svátost smíření (zpovídat budou 4 kněží). Začátek v 17 hodin, mše svatá začne po skončení pobožnosti v 17:30. Využijte této možnosti!

Zveme na farní kávu a na další pravidelné akce.

Během týdne platí pravidelný pořad bohoslužeb.