Ohlášky na neděli 28. dubna

27.4.2024

5. neděle velikonoční

Svátky v týdnu:

v pondělí svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy;

ve středu památka sv. Josefa, dělníka;

ve čtvrtek památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve;

v pátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů;

 

Pátek a sobota jsou první v měsíci. V pátek bude po mši sv. možnost adorace před Nejsvětější Svátostí do 20:00. V sobotu se po mši svaté při krátké adoraci pomodlíme za rodiny, kněze a duchovní povolání.

 

Májové pobožnosti se konají v bazilice sv. Václava po večerní mši svaté, od pondělí do čtvrtka.

 

V úterý zveme po večerní mši sv. do farního sálu na biblickou hodinu.

 

Informace pro dospělé, kteří se připravují na křest nebo o této přípravě uvažují:

Kandidáti katechumenátu budou přijati Mons. Janem Graubnerem, arcibiskupem pražským do katechumenátu při bohoslužbě slova, která se bude konat v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v sobotu 18. května 2024 v 16.30 hodin.

Uchazeči se svými ručiteli se dostaví do katedrály nejpozději 15 minut před začátkem bohoslužby. Každý uchazeč bude mít s sebou vyplněný a duchovním správcem potvrzený katechumenátní lístek který zde při přijetí do katechumenátu odevzdá.

 

Po mši sv. zveme na farní kávu.

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

 

ts