Ohlášky na neděli 1. prosince

1. neděle adventní

Svátky v týdnu:

v úterý památka sv. Františka Xaverského, kněze;

v sobotu památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve;

Staročeské roráty u oltáře Panny Marie se v kostele sv. Václava konají ve všední dny a o sobotách, v 7:30.

Od 1. do 9. 12. probíhá v naší bazilice při večerní mši sv. novéna k Panně Marii, počaté bez poskvrny dědičného hříchu. Novénu vedou kněží z Opus Dei.

Pátek je první v měsíci, po mši sv. je možnost adorace před Nejsvětější Svátostí do 20:00. V sobotu bude po mši svaté krátká adorace, při které se pomodlíme za rodiny, kněze a duchovní povolání.

V sobotu 7. 12. se uskuteční ve farním sále adventní duchovní obnova na téma: Vnitřní pokoj. Začátek v 9:00, zakončena bude mší sv. v kostele ve 12:00. Duchovní obnovu povede P. Martin Chleborád.

Příští neděli, 8. 12., se uskuteční tzv. Mikulášská sbírka na bohoslovce.

S předstihem připomínáme, že v sobotu 14. 12. budeme uklízet kostel, pokud můžete, přijďte pomoct! Začínáme po ranní mši svaté.

Zveme na farní kávu a na další pravidelné akce.

Během týdne platí pravidelný pořad bohoslužeb.