Mučedníci a oběti pro Krista - debata České křesťanské akademie

11.4.2023

Novou knihu Mučedníci a oběti pro Krista - Martyrologium katolické církve v českých zemích ve 20. století přijde představit vedoucí týmu autorů PhDr. Jan Stříbrný, čestný člen rady České křesťanské akademie a smíchovský farník. Přijďte poslouchat, diskutovat, přemýšlet. Ve čtvrtek 27.4. od 18:30 ve farním sále u kostela sv. Václava na Smíchově.

Doufali jsme, že s odcházejícím 20. stoletím snad končí doba pravidelně utápěná v krvi a bolesti a nové tisíciletí bude časem prosperity a moudré spolupráce. Místo toho se Země chvěje pod nohama a vztahy národů jsou opět v křečovitém sevření. Cíl jednoty a pokoje se opět bolestně vzdaluje. Svědectví mučedníků totalit 20. století v českých zemích je posilou a inspirací pro současnost i budoucnost. Naší cestu doprovází oběti předků. Nezapomínejme na ně. Svědčili nejenom o víře, ale o smyslu života obecně.