15. Iniciativa Červená středa – aktuality

9.11.2019

(čj. A/2019/10787)

Všechny farnosti a společenství jsou opět zvány se zapojit k veřejné připomínce všech lidí pronásledovaných pro svou víru dne 27. listopadu 2019 prostřednictvím iniciativy „Červená středa“. Symbolem akce je červené světlo připomínající krev trpících – je možné např. uspořádat společnou modlitbu či průvod s červenými svíčkami nebo nasvítit kostel nebo jinou budovu či sochu červeným světlem – dle Vašich možností a kapacit.
Podněty pro akci (náměty k modlitbě, informace, grafické podklady) budou postupně dostupné na webu http://www.cirkev.cz/cervenastreda. Budeme rádi, když s námi přes tento web budete sdílet informace, jaké aktivity chystáte, a poté i fotografie a postřehy z Vašeho setkání.
Akci pořádá Česká biskupská konference spolu s Ekumenickou radou církví v ČR a Federací židovských obcí v ČR a v tentýž den se koná v několika zemích světa.
Mgr. Irena Karlová, ČBK, koordinátorka akce Červená středa, karlova@cirkev.cz, tel: 733 741 170