Farní pouť

15.4.2012 - 19.5.2012

Naše letošní farní pouť se připojí k arcidiecézní pouti rodin na Skalku u Mníšku pod Brdy v sobotu dne 19. května 2012. Poutní mši svaté bude předsedat Mons. Dominik Duka, arcibiskup pražský.

Vzhledem k blízkosti Skalky od Prahy nabízíme farníkům dvě možnosti, jak se pouti zúčastnit. Kdo chce alespoň kus cesty skutečně putovat pěšky, může se s námi vypravit z Řevnic na Skalku. Trasa není dlouhá, asi 6 km, ale většinou vede do kopce, takže prosíme zvažte, zda jste schopni tuto vzdálenost ujít asi za 2 hodiny. Sraz je v 7:30 u pokladen na vlakovém nádraží Praha-Smíchov, hromadnou jízdenku si koupíme v 7:40 a vlak do Řevnic jede v 7:50. Na Skalku bychom měli dorazit asi v 10:30.

Kdo si na pěší pouť netroufá, může se dopravit na Skalku individuálně. Do Mníšku pod Brdy je dobré autobusové spojení ze stanice Smíchovské nádraží. Příměstské autobusové linky 317 a 321 jezdí každou půlhodinu, tedy v 8:00, 8:30, 9:00, 9:30 a v 10:00. Doba jízdy do zastávky Mníšek pod Brdy, náměstí je 31 minut. Samozřejmě je možné se do Mníšku dopravit i autem.

Z Mníšku lze na Skalku dojít pěšky, ovšem též do kopce. Pro věřící se sníženou pohyblivostí bude však zajištěna organizátory pouti bezplatná autobusová přeprava mezi Mníškem a Skalkou ze zastávky Mníšek - náměstí.

V 11 hodin se všichni zúčastníme poutní mše sv., poté se přesuneme do Mníšku, kde bude připraven další program. Do Prahy se vrátíme autobusem, linky 317 a 321 i odpoledne jezdí každou půlhodinu.

Úplný program pouti je následující:

10:00 modlitba křížové cesty - Barokní areál Skalka

11:00 mše svatá - Barokní areál Skalka (Mons. Dominik Duka)

12:45 požehnání zámecké kaple (Mons. Dominik Duka)

14:00 beseda s panem arcibiskupem v zámecké zahradě

14:00 Divadlo Fígl na nádvoří zámku

15:00 Ztracená kapela v zámecké zahradě

15:00 workshop pro manžele - představení programu "Manželské večery" a dalších programů Centra pro rodinu

Průběžně budou probíhat prohlídky zámku zaměřené na rodiny s dětmi.

Opravdu srdečně Vás všechny zveme na pouť na Skalku s naší farností i s naším arcibiskupem!

Ke čtení je nutný program Acrobat Readerfarní pouť        cpr.apha.cz/pout

Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019