Vzpomínka na všechny věrné zamřelé

25.10.2018

hřbitov Malvazinky

V sobotu 3. 11. bude v kostele sv. Filipa a Jakuba na hřbitově na Malvazinkách v 15:00 sloužena mše sv. za zemřelé.

Po ní bude průvod na hřbitov s výkropem hrobů.

Jak získat odpustky pro duše v očistci ?
1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den můžete při návštěvě kteréhokoliv kostela získat plnomocné odpustky přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě obvyklých podmínek (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce a vyloučení veškeré náklonnosti k jakémukoliv hříchu, a to i všednímu) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a Vyznání víry. Od 1. do 8. listopadu můžete získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné jen duším v očistci, jestliže po splnění obvyklých podmínek navštívíte hřbitov a pomodlíte se tam třeba jen v duchu za zemřelé. V ostatních dnech lze při návštěvě hřbitova získat takovýmto způsobem odpustky částečné. Svátost smíření není nutné přijímat každý den. Stačí ji vykonat před začátkem týdne modliteb za zemřelé, v jeho průběhu, nebo až v dalších dnech po jeho skončení. Svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce jsou nutné každý den, kdy chcete plnomocný odpustek získat. 

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

 

ts