Aktuality

 

 

(15.12.2018)

Ohlášky na neděli 16. prosince

3. neděle adventní, zv. Gaudete více

 

(15.12.2018)

Kající pobožnost

Pondělí 17. 12. od 17 hodin kostel sv. Václava. více

 

(6.12.2018)

Vánoce

2018 Smíchov více

 

(1.12.2018)

RORÁTY

kostel vs. Václava více

 

(29.11.2018)

Vychází farní zpravodaj

prosinec 2018 více

 

(6.11.2018)

Vychází farní zpravodaj

listopad 2018 více

 

(25.10.2018)

Vzpomínka na všechny věrné zamřelé

hřbitov Malvazinky více

 

(5.10.2018)

Vychází farní zpravodaj

říjen 2018 více

 

(22.9.2018)

Příprava na biřmování

Každá neděle od 19:00 na faře (Václav Revenda) více

 

(22.9.2018)

Setkání ministrantů

Každá druhá neděle (lichého týdne) od 8:00 se snídaní, nebo od 8:30 bez snídaně na faře. více

 

(22.9.2018)

Katechumenát dospělých

Každá středa od 19:00 na faře (Václav Revenda) více

 

(9.9.2018)

Vyučování náboženství

Definitivní rozvrh výuky náboženství na faře u sv. Václava ve školním roce 2018 – 2019 více

 

(31.8.2018)

Vychází farní zpravodaj

Září 2018 více

 

(21.8.2018)

Farní dovolená 2018 ve Štěkni

Jako každý rok i letos jsme vyrazili na farní dovolenou. Těšili jsme se, bylo totiž na co. Prostředí zámku, zámeckého parku, blízkost řeky, krásná, člověkem obhospodařovaná krajina, přátelé a čerstvý vzduch, kdo by se netěšil? více

 

(14.8.2018)

Pozvánka na jáhenské svěcení Václava Revendy,

který nastupuje na jáhenskou praxi do naší farnosti. více

 

(6.6.2018)

Metropolitní plán jako vize fungujícího města?

Diskusní večer na téma připravovaného metropolitního plánu se koná 13.6.2018, v 19:00, ve farní místnosti za kostelem sv. Václava na Smíchově. Metropolitní plán je základní osnovou rozvoje našeho města. Přijďme na diskusi o připomínkování metropolitního plánu! Pořádá skupina České křesťanské akademie v Praze 5 a zastupitelé klubu KDU nezávislých. Diskusi vede odborník na územní plánování, Ing. Vojtěch Novotný PhD., z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity. Chceme vědět, jak vzniká, co obsahuje, čím se nás dotýká? Chceme se podílet na jeho podobě? více

 

(6.9.2017)

Erlebachova bouda v Krkonoších - farní dovolená 2017

Rok se s rokem sešel a opět jsme vyrazili na farní dovolenou. Letos do našich nejvyšších hor a byl to zážitek. Počasí se vydařilo, ač to vypadalo, že bude každý den pršet, ale 10. vždy rozhodla, až na jeden den, v náš prospěch. Vyrazili jsme na několik výletů, ty nejmenší děti se nesly, menší chodící ušly i 8 kilometrů, velké mnohem více. Posilněni borůvkami, navštívili jsme obnovovanou Petrovku, Moravskou boudu a Davidovy boudy, někteří oklikou přes Dívčí kameny. více

 

(7.6.2017)

Filmový a modlitební čtvrtek

Srdečně vás zveme na červnové čtvrteční setkání s modlitbou a filmem. Tentokrát se přeneseme do Alžírska za dominikánským biskupem Pierrem Claveriem, který se rozhodl, že svoji historii spojí s alžírskou, poté, co Alžírsko získalo nezávislost. více

 

(7.2.2017)

Samá voda... utopit hřích a nalokat se živé vody

postní duchovní obnova pro mladé lidi

s jáhnem Petrem Soukalem více

 

(28.4.2016)

Ještě vzpomínka

Před více než půl rokem (31. srpna) jsme se v našem kostele sv. Václava rozloučili s obětavou služebnicí Janou Urbanovou. Rakev pak byla odvezena na Moravu k pohřbení do rodinného hrobu. Jaké bylo však naše překvapení, když nám bylo oznámeno, že urna s jejími ostatky byla přivezena zpět do Prahy. Byla pak uložena 12. dubna do charitního hrobu na Vinohradském hřbitově. Rozloučit se s ní přišla řada lidí, o které pečovala a také lidé z farního společenství, které pravidelně navštěvovala. Tento hrob je na Vinohradském hřbitově, má číslo 22, a nejblíže je přístupný od Strašnického krematoria. Poděkování jistě patří vedoucí Charity ve Stodůlkách, která se o vše vzorně postarala. více

 

(28.4.2016)

Čtvrteční setkání s modlitbou a filmem

"Srdečně vás zveme na květnové čtvrteční setkání s modlitbou a filmem. Film nás tentokrát zavede do jižní Afriky, odkud pochází termín "Ubuntu". Těšíme se na vás ve čtvrtek 12.5.2016 v 19:30 ve farním sále....." více

 

(8.3.2016)

God´s not death - promítání filmu

Myšlení vysokoškolského profesora Radissona čelí výzvě ze strany nového studenta Joshe, který na rozdíl od něho věří, že Bůh existuje. Radisson od něho požaduje důkaz, že Bůh není mrtvý. Zveme všechny zájemce, zejména mládež ve věku 12+ na promítání filmu z prostředí americké vysoké školy. Film je v původním znění s titulky. V pátek 11.3. od 18.15 ve farním sále! více

 

(4.2.2016)

Všichni smíme přijít k tobě (meditace k Roku milosrdenství)

Všichni smíme přijít k tobě, milosrdný Ježíši, bohatí i chudí, slavní i neznámí, staří i děti, radostní i smutní, silní i slabí, šikovní i nešikovní, hříšníci i svatí – a také já. více

 

(24.11.2015)

Zimní zahrada před kostelem

od 29.11. do 6.1. více

 

(7.10.2015)

Putování k "Panence skákavé"

Putování k "Panence skákavé"
První říjnovou neděli jsme se s několika rodinami z farnosti vydali oslavit svátek sv. Františka, ale také Panny Marie Růžencové, do poutního kostela v zaniklé obci Skoky. Kostel, zbytky hřbitova a ruiny bývalého hostince jsou jediní tiší a smutní svědkové pohnuté historie kdysi hojně navštěvovaného poutního místa. Po poválečném vysídlení původního německého obyvatelstva a obsazení opuštěných dvorů dosídlenci z Východního Slovenska život v obci postupně vymizel, definitivní zkázu pak místo utrpělo po stavbě žlutické vodní nádrže na pitnou vodu v roce 1968. Obec byla odříznuta od okolí, malý zbytek obyvatel vystěhován, až na jednu ženu, která zde žila sama až do roku 1982, ostatní domy společně s farou byly srovnány se zemí armádou... Obsáhlejší a poutavou historii místa si můžete přečíst na webu skoky.eu více

 

(5.8.2014)

Zpívejte s Ignisem

Zpívejte s Ignisem
Chrámový pěvecký sbor Ignis je smíšeným sborem, zaměřeným na klasickou hudbu určenou k doprovodu liturgie při bohoslužbách. Byl založen na podzim r.2009 tehdejším varhaníkem v kostele Sv.Ignáce Tomášem Pindórem a původně sestával z tamních farníků. Již počátkem roku 2010 vzniká jeho smíchovská „odnož“, původně zamýšlená jako samostatný Svatováclavský sbor pod vedením téhož dirigenta. Tento záměr však brzy ztroskotal na malé ochotě místních farníků podílet se na hudebním doprovodu bohoslužeb. Proto se na jaře 2010 obě části spojily. Po dvou letech dirigent sbor opustil, dvakrát hrozil jeho rozpad, ale naštěstí se vždy podařilo najít náhradu. Od listopadu 2013 vede sbor paní Mgr.A Milena Zoláreková, profesionální pěvkyně. více

 

(27.9.2013)

Dramatický kroužek pro malé i větší děti

Každý pátek od půl čtvrté odpoledne více

 

(12.6.2013)

Svátosti u sv. Václava

Info ohledně svátosti více

 

(24.5.2012)

Ministrantská příručka

Malí i velcí ministranti, kteří slouží u oltáře u sv. Václava, si mohou stáhnout níže uvedenou příručku. více

 

(20.4.2012)

Rytmická hudební skupinka

při kostele sv. Václava doprovází nedělní bohoslužby v 9.30 zpravidla 1x za měsíc. více

 

(1.9.2011)

Mateřské centrum na faře

je k dispozici v níže uvedených časech během školního roku na faře (zvonek herna). více

 

(31.8.2011)

Nedělní mše sv. s dětmi

- letáček pro rodiče více

 

(1.1.2011)

Modlitební společenství za uzdravení a obrácení našeho národa

se od 2.11.2010 setkává vždy v úterý po mši svaté v 18.15 na faře, v místnosti herny. více

 

(13.9.2010)

Panoramatický výhled z kostelních věží nejen naší farnosti

Na serveru virtualtravel.cz si mohou návštěvníci prohlédnout místa, která jsou mnohdy veřejnosti nepřístupná. Vedle klasických záběrů ze země, zde najdete také záběry focené z výšky, např. z většiny pražských kostelních věží. Nechybí tedy ani záběry z kostelů naší farnosti. V záložce "kostely ve farnosti" si panoramata jednotlivých kostelů můžete prohlédnout. více

 


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

 

ts