Tříkrálová sbírka na Smíchově

24.1.2014 - 15.4.2014

Počátkem ledna se uskutečnila v celé České republice tradiční Tříkrálová sbírka. Od soboty 2. ledna do 12. ledna 2014 skupinky koledníků vybíraly finanční příspěvky od dárců do zapečetěných sběracích pokladniček.

Peníze získané v Tříkrálové sbírce mohou být použity z části opět v místech, kde byly vybrány. Finanční prostředky, které se v letošní sbírce podaří shromáždit, podpoří v Praze mj. azylový dům pro lidi bez domova, sociálně slabé rodiny a lidi s tělesným postižením.

Nejen v centru Prahy 5 jsme mohli potkávat koledníky ze smíchovské a zlíchovské farnosti, kteří koledovali společně v namíchaných skupinkách. Nejčastěji se jednalo o děti z mateřského centra Venoušek a z náboženství.

Koledníci pod vedením Radky Habánové více kasiček připočetli pro Zlíchov z toho důvodu, že 65% možného výnosu sbírky je letos určeno pro azylový dům Gloria na Barrandově. Smíchovská farnost věnuje celý obnos pro rozdělení Arcidiecézní Charitou.

Celkově se zásluhou koledníků podařilo vykoledovat 37 312 Kč, z toho 12 611 Kč oficiálně za smíchovskou farnost a 24 601 Kč za zlíchovskou farnost.

Veškeré informace týkající se Tříkrálové sbírky, včetně zhodnocení loňské, se dozvíte na  http://www.trikralovasbirka.cz/
Výsledky za jednotlivé farnosti Prahy.

Děkujeme všem dárcům za štědrost.

Krátké video z koledování můžete shlédnout zde: