Ohlášky na neděli 8. března

7.3.2020

2. neděle postní

V době postní konáme v kostele sv. Václava každou neděli od 17:00 pobožnost křížové cesty.

Ve čtvrtek 12. 3. zveme po biblické hodině na promítání filmu o projektu „Mariánské jídlo“. Biblická hodina začíná v 18:30, promítání filmu v 19:45.

V sakristii se můžete přihlašovat na farní pouť do Čihošti a Vlašimi. Podrobnější informace najdete ve zpravodaji.

Zveme na farní kávu a v týdnu na další pravidelné akce.

Ministrantské schůzky – změny

15. 3.  pouze nácvik po mši v 9:30

29. 3.  úplně zrušena

5. 4   náhradní termín od rána 8:00

Jakub Suchel

Milí přátelé,

v uplynulých letech jsme se naučili být dobrými sousedy. Setkáváme se na slavnostech, oslavách, při zvelebování venkovního prostoru, který sdílíme. Mluvíme spolu, poznáváme se, respektujeme jeden druhého. Což je skvělé během „slunných dnů“, ale neocenitelné během období, kdy se cítíme nějak ohroženi.

Jakkoli k tématu šíření koronaviru přistupujeme rozdílně, je pro nás úlevné vědět, že máme kolem sebe rodinu, přátele a sousedy. Tento pocit bohužel nemohou prožít ti, kteří mohou být při zasažení virem nejvíce ohrožení – osaměle žijící senioři. Od svých vlastních rodičů a prarodičů víme, jak je pro mnoho z nich nesnadné se v informačně nepřehledné situaci zorientovat. Jak snadno propadají pocitům ohrožení a úzkosti. Máte-li ve svém okolí někoho podobného, pokuste se s ním navázat kontakt a pomozte mu. Třeba jen tím, že se zeptáte jak se má, budete mít pochopení pro jeho obavy, uklidníte ho tím, že mu vysvětlíte, co se děje, zůstanete s ním v telefonickém kontaktu nebo mu pomůžete navázat kontakt s vlastní rodinnou nebo terénní péčí, pokud ji dosud nevyužíval pomůžete mu pořídit denní nákup, vyzvednete léky nebo knížky z knihovny.

Maličkosti, ale pro naše osaměle žijící sousedy to může být velká pomoc.