Erlebachova bouda v Krkonoších - farní dovolená 2017

6.9.2017

Rok se s rokem sešel a opět jsme vyrazili na farní dovolenou. Letos do našich nejvyšších hor a byl to zážitek. Počasí se vydařilo, ač to vypadalo, že bude každý den pršet, ale 10. vždy rozhodla, až na jeden den, v náš prospěch. Vyrazili jsme na několik výletů, ty nejmenší děti se nesly, menší chodící ušly i 8 kilometrů, velké mnohem více. Posilněni borůvkami, navštívili jsme obnovovanou Petrovku, Moravskou boudu a Davidovy boudy, někteří oklikou přes Dívčí kameny.

Na dalším výletě nám doprovod dělalo Bílé Labe, v kterém se ti otužilejší zchladili. Ve středu byla pro děti připravena hra „Hledání Krakonošova pokladu“ a dorazil náš nový pan kaplan, otec Sudor, který pro nás připravil třídenní duchovní program, jehož část mohli rodiče absolvovat díky starším dětem, které ty mladší pohlídaly.
 Ve čtvrtek byla skupinkou starších chlapců a děvčat v doprovodu rodičů dobyta Sněžka, čímž se alespoň na část dne stali součástí Svatovavřinecké poutě, výhled prý byl uchvacující. Následující den se zatáhlo a my jsme mohli pozorovat přicházející bouřky zpoza krytého bazénku, jiní toto počasí využili k návštěvě Aquaparku v Bedřichově. Na cestě ze sobotního výletu Labským dolem jsme potkali bývalého smíchovského faráře otce Ondřeje Pávka a naše dilema, jak zajistit nedělní mši svatou bylo vyřešeno – jak krásné bylo zakončení celé dovo-lené v hotelové kapli, která naskýtá ohromující výhled na Kozí hřbety, při společném slavení eucharistie. Erlebachovu boudu doporučuji k návštěvě i vám, kdo jste se farní dovolené nemohli zúčastnit. Je tam krásně, majitelé i personál jsou velmi ochotní, celá bouda i přilehlá kaplička sv. Františka, kterou nechali majitelé vystavět, je velmi vkusně vyvedená.
Odpočinuli jsme si od všednodenních starostí, občerstvili jsme se po duchovní stránce, společně se modlili a nadýchali se čerstvého vzduchu do zásoby. Pojeďte příští rok s námi! 

V.Keclíková


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

 

ts